Як наростити ВВП України за рахунок науки: експерт озвучив “рецепт”

243

Керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City Максим Бахматов розповів про те, як Україні стати країною інноватором

Думка про те, що Україна повинна переорієнтуватися з постачальника сировини на експортера продукції з вищою доданою вартістю, не нова. Для цього потрібно стимулювати впровадження інновацій у промисловість. Мабуть, найбільш відкрита до світових трендів – вітчизняна галузь ІТ, частка якої у ВВП країни зростає. Однак і її розвиток не повинен пускатися на самоплив. На це звернув увагу під час виступу на форумі “День інновацій” Максим Бахматов, керуючий партнер інноваційного парку UNIT.City.

“[Нашим резидентам, айтішникам] не вистачає фундаментальних досліджень, тому що, безумовно, якщо у тебе немає потужностей для розрахунків, то ти не можеш займатися такими питаннями, як штучний інтелект. Тому що все будується на потужностях – їх потрібно купувати у Amazon, Microsoft, Google – це коштує дуже дорого”, – сказав він.

На його думку, саме якісні фундаментальні дослідження, що проводяться університетами, академією наук, здатні допомогти в розвитку індустрії ІТ.

“Якщо ж порівняти нашу ситуацію з тими ж дослідженнями в Штатах, в Європі або Ізраїлі, – це абсолютно інша історія і зовсім інша глибина досліджень, – сказав Бахматов. – Коли в одній компанії в Ізраїлі з 40 осіб половина – кандидати наук або доктори з усього світу! Яка концентрація умів в одній компанії!”

В цілому займатися галуззю IT має не держава, вважає фахівець.

“Розвиток інновацій потрібно довірити приватним компаніям, як це було зроблено в Південній Кореї: там були створені гігантські холдинги – Samsung, LG і на них поклали розвиток інновацій за державної підтримки, за підтримки експортного бізнесу, підприємництва”, – зазначив співрозмовник.

Але держава, переконаний Бахматов, має забезпечити дотримання прав громадян, зокрема справедливе правосуддя і боротьбу з корупцією, а також доопрацювати законодавчу базу таким чином, щоб вона стимулювала розвиток підприємництва, а не навпаки.

Раніше ми писали про ініціативу законодавціввиділити в окрему податкову групу IТ-працівників, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП) і підвищити їм податки вдвічі з 2025 року.

В цілому ІТ-фахівці з розумінням поставилися до пропозиції збільшити податки.

Також в Україні намагалися змінити шкалу нарахування ЄСВ – єдиного соціального внеску. Однак запропоновані варіанти так і не знайшли відображення в Податковому кодексі і держбюджеті на 2019 рік.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я