В Україні різко зросла підтримка ідеї проведення дострокових виборів до Ради, – дослідження

119

Станом на 8-12 червня 88% українців підтримують ідею дострокових парламентських виборів. Це на 16% більше, ніж упродовж останнього місяця.

Про це йдеться в дослідженні Соціологічної групи «Рейтинг», яке проводили упродовж 8-12 червня.

Так, підтримка ідеї дострокових парламентських виборів зросла з 72% до 88%. Зараз лише 8% мають протилежну думку, у травні таких було 18%.

Крім того, 67% опитаних вважають, що новий парламент буде ефективнішим за попередній.

А 82% опитаних вважають, що рішення депутатів оскаржити у Конституційному Суді указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту є бажання продовжити свої повноваження, а не захистити законність. Інша думка – лише в 9% респондентів.

«У регіональному розподілі прихильників проведення виборів саме 21 липня найбільше на Півдні (71%), відносно менше – у Центрі (57%). Серед прихильників найбільш рейтингових партій у своїй більшості респонденти за проведення дострокових виборів у липні. Як і у попередніх випадках проти цього лише симпатики партії «Європейська солідарність» (70% з них за проведення виборів у плановому порядку – у жовтні 2019 р.)», – йдеться у повідомленні.

Варто додати, що підтримка дострокових виборів, віра в ефективність майбутнього парламенту та теза про намагання народних депутатів продовжити свої повноваження через оскарження рішення про розпуск Верховної Ради має підтримку серед усіх вікових, регіональних та електоральних груп.

Єдиний виняток – більшість прихильників партії «Європейська солідарність».

Аудиторія опитаних становила 2500 респондентів із населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більш як 2,0%. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я