В Адміністрації Президента пояснили, як захищатимуться в Конституційному Cуді

71
The plates of administrative buildings in Kyiv.

Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Вихід трьох фракцій із коаліції став основною підставою видання Президентом Володимиром Зеленським указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.

Пан Веніславський наголосив, що народні депутати і безпосередньо лідери фракцій багато разів у своїх публічних виступах заявляли, що коаліція з 2016 року у Верховній Раді відсутня. 

«Ми доведемо, що коаліція депутатських фракцій припинила своє існування 29 березня 2016 року, коли з неї остаточно вийшла фракція «Радикальна парія Олега Ляшка». Пан Ляшко заявляв про вихід із коаліції багато разів, але зафіксовано цей факт у стенограмі пленарних засідань 29 березня.

Фракції «Батьківщина» й «Самопоміч» заявили про своє одностайне рішення припинити перебування у складані коаліції 16, 17 лютого 2016 року», – зазначив представник Президента в Конституційному Суді.

За його словами, в результаті цього кількість народних депутатів в коаліції депутатських фракцій стала меншою, ніж цього вимагає Конституція України. Зокрема, він зауважив, що це очевидна річ, яка не потребує особливого доведення. Це визнали народні депутати, а попередній президент також заявляв, що в нього є право достроково припинити повноваження.

«Беззаперечним є той факт, що станом на момент видання указу Президента 21 травня 2019 року нова коаліція депутатських фракцій у парламенті не була сформована. Тобто Президент однозначно застосував своє право на основі чітких правових підстав і достроково припинив повноваження Верховної Ради», – переконаний Веніславський.

Також він додав, що команда Президента доведе в суді, що коаліція не існувала не лише формально юридично, але фактично. 

«Коаліція не існувала фактично, бо вона не виконувала свої конституційні повноваження, які закріплені за нею Конституцією, про що ми надамо свідчення. У Конституційного Суду України не має жодних правових підстав для того, щоб ставити під сумнів конституційність указу Президента», – прокоментував Веніславський.

Нагадаємо, 21 травня Президент Володимир Зеленський видав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Указом він призначив позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 року.

24 травня в Україні почалася виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я