Стягнення боргів, як обрати правильний метод

282

Перед тим, як вибрати ефективну стратегію стягнення боргу, потрібно проаналізувати боржника і провести юридичну експертизу документів, що підтверджують борг. Вибір найефективнішого механізму стягнення буде залежати від позиції боржника, терміну прострочення, його платоспроможності, достатності документів та інших обставин справи. Колекторне агентство допоможе Вам обрати правильний метод стягнення боргів.

Стягнення боргу може бути здійснено наступними шляхами:

Досудове врегулювання. Шляхом переговорів і зустрічей з боржником без порушення довгих судових процедур: на цій стадії важливо зайняти максимально жорстку позицію, пояснити боржникові негативні наслідки подальшої прострочення і переконати його почати виплати. На цій стадії боржникові надається новий графік розстрочки, або відбувається повне повернення боргу грошима або його майном в рахунок боргу.

Судове стягнення. У ряді випадків, слід передати справу про стягнення боргу по розписці в суд для отримання виконавчого листа і подальшого примусового виконання рішення суду.

Стягнення за виконавчим листом. На цій стадії важливо зібрати актуальну інформацію по рахунках і майну боржника. Після цього потрібно визначитися, куди пред’являти виконавчий лист – або в банк боржника, або судовим приставам. Однак на самостійність приставів сподіватися не варто – по статисткою 2017 року судові пристави примусово стягнули тільки 3% боргів по юридичних особах і 14% по фізичних особах. До моменту отримання виконавчого листа, злісний боржник може закрити всі рахунки і переписати все майно на родичів чи інших третіх осіб. На цей випадок доведеться переходити до наступної стадії.

Кримінальне переслідування боржника або ініціювання процедури банкрутства. При наявності в діях боржника ознак шахрайства або злісного ухилення від виконання рішення суду, найкращим мотиватором до повернення боргів буде кримінальну справу стосовно боржника. Однак за аналогією з попереднім пунктом, Вам не варто сподіватися на самостійність слідчого, так як в противному випадку буде отримано відмову в порушенні кримінальної справи – Вас просто залишать один на один з боржником без надання допомоги. Важливо надати слідчому повний комплект документів, безперервно супроводжувати справу при здійсненні попереднього розслідування і сприяти у формуванні доказової бази.

У ряді випадків, для стягнення боргу буде потрібно ініціювання процедури банкрутства боржника. Варто відзначити, що на момент порушення справи про банкрутство, 95% боржників виявляються без будь-якого майна та грошових коштів. Однак при наявності спеціальних підстав, виведені кошти і майно можна повернути.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я