Що означають річниці весілля

774

Кажуть, що щасливі люди годин не рахують. Але коли щастя вимірюється не годинами, а роками, йому дають характеристики. Звичайно, мова про шлюб. Причому відлік починається буквально з нуля. Так, сам день, коли Ви стали чоловіком і дружиною, це нульовий рік, і зветься він зеленим весіллям. В даній статті ми розглянемо що прийнято дарувати на річниці весілля.

День весілля – Зелене весілля

Символом цього весілля є зелений вінок, який колись надівала наречена. Це весілля можна святкувати щомісяця протягом першого року подружнього життя. Нареченим можна на весілля подарувати деревце, яке вони разом посадять, і воно буде рости разом із молодою сім’єю.

1 рік – Ситцеве весілля

І ось пролетів рік спільного подружнього життя. В цей день наречені відзначають ситцеве весілля. Ситець в даному випадку символізує поки ще неміцність Ваших відносин і одночасно їх легкість, свіжість. Неважко здогадатися, що в якості подарунків ювілярам підносять – якщо дотримуватися традицій – речі з цього матеріалу.

2 роки – Паперове весілля

Не встигли Ви озирнутися, і ось вже прийшла пора відзначати два роки з моменту Вашого одруження. Це паперове весілля. Теж все поки не міцно. Звучить тривожно, але ця назва швидше покликана не лякати, а бути дуже уважними один до одного, щоб нічого не зіпсувати. Дарують на паперове весілля вироби з паперу – книги, наприклад. А ще гроші.

3 роки – Шкіряне весілля

Третя річниця отримала назву шкіряне весілля. І це перша значна дата – Ви перевірили свій шлюб на міцність. Що дарувати? Речі, вироби зі шкіри, від сумок до одягу.

4 роки – Лляне весілля

Чотири роки спільного подружнього життя називаються Лляним весіллям. Льон уособлює довговічність і достаток, адже речі з цього матеріалу відрізняються надійністю.

5 років – Дерев’яне весілля

І ось через рік у Вашому сімейному житті трапиться перший справжній ювілей. Дерев’яне весілля – п’ять років разом. Чому дерево? Це знову-таки надійний матеріал, а ще він – матеріал будівельний. 
Буде чудово, якщо Ви посадите в цей день дерево, це хороша традиція. Кличте гостей, влаштовуйте святкування та чекайте подарунків – посуд, прикраси, все, само собою, з деревини.

Річниці весілля

6 років – Чавунне весілля

Що можна подарувати на шосту річницю, яка називається Чавунне весілля? Відповідь, як не дивно, проста – посуд. Чавунне весілля тому, що цей матеріал, виявляється, самий крихкий метал. Натяк зрозумілий? Ваша сім’я вже зміцніла, але сильні удари можуть цю фортецю порушити. Будьте пильні..

7 років – Мідне весілля

Взагалі, назва річниць весілля по роках – цікава річ. Ось семиріччя називається Мідним весіллям. Від чого? А тому, що мідь – метал класом вище чавуну, але все одно ще не дорогоцінний. В якості подарунків йде знову посуд.

8 років – Жерстяне весілля

Вважається, що сім років шлюбу – важкий час, небезпека кризи. Але що тоді говорити про вісім років, якщо ця річниця названа Жерстяним весіллям? Жесть – це не тільки сучасний жаргон, а в першу чергу бляклий та невиразний метал. Вашим почуттям на восьмому році загрожує буденність, якої потрібно уникати. Дарують на Жерстяне весілля кухонне начиння, а також те, що може бути в коробках з жерсті: печиво, наприклад, або чай.

9 років – Фаянсове весілля

Все-таки річниці весілля по роках – це шифр та поезія, мудрість та натяк. 9 років – Фаянсове весілля. У фаянсові чашки зазвичай наливають хороший, міцний чай, одночасно сам фаянс легко б’ється. Натяки зрозумілі? З подарунками тут все просто – посуд.

10 років – Олов’яне весілля

Символіка ювілейної дати вибрана не випадково. Адже олово вважається самим м’яким металом. Стійкий, гнеться та не ламається. Так і відносини. За 10 років шлюбу гострі кути стерлись, а почуття не згасли. Навіть побут сірих буднів не опинився каменем спотикання зворушливих відносин подружжя.

11 років – Сталеве весілля

Вам є чим пишатися. Ви загартовані в боях за любов і щастя, тримайтеся один одного, а друзі дарують Вам в цей день подарунки зі сталі.

12 років – Нікелеве весілля

Нагадує подружжю – “не забувайте підтримувати блиск свого шлюбу”
Дарують нікельований посуд.

13 років – Мереживне або Шерстяне весілля

Подарунки з мережива або шерсті.

14 років – Агатове весілля

Дарують агатові прикраси і фігурки зі слонової кістки.

15 років – Кришталеве весілля

Чергова кругла дата сімейного життя – 15 років спільного життя. До появи кришталю, 15-річний ювілей з дня укладення шлюбу, називали скляним весіллям. Але з появою благородного різновиду скла, весілля стали називати кришталевим. Прозорий кришталь символізує чистоту сімейних відносин і трепет ніжних почуттів, дбайливо збережених подружжям протягом 15 років спільного життя.

Річниці весілля

16 років – Топазове весілля

16 річниця весілля святкується рідко, проте в останні роки спостерігається тенденція популяризації святкування 16 дня народження сім’ї. За давніми традиціями 16 років – це топазове весілля. Звичайно, ідеальним подарунком до річниці буде її символ, дорогоцінний камінь топаз. Однак не варто засмучуватися, якщо такий подарунок не вписується в ваш бюджет. Згідно з сучасними традиціями основна тема 16 річниці весілля – кава і чай. Тому, як правило, на 16 річницю весілля дарують столові прибори та все, що пов’язано з кавою і чаєм.

17 років – Трояндове або Орхідейне весілля

Цю річницю, як правило, святкують з найріднішими людьми. Найчастіше дарують кімнатні квіти. Це можуть бути і орхідеї, і троянди в горщику і будь-які інші кімнатні рослини, що цвітуть.

18 років – Бірюзове весілля

18 річниця весілля – це дуже символічна дата. Подружжя святкує перший ювілей «повноліття», який свідчить про зрілість сімейних стосунків. Як правило, дарують вироби з бірюзи.

19 років – Гранатове весілля

Існує ще одна версія, згідно з якою 19 річниця весілля – це гіацинтове весілля. Цю «не круглу» дату, як правило, святкують тільки з найріднішими людьми. Дарують невеличкі сувеніри, скриньки, лампи, квіти.

20 років – Порцелянове весілля

Як швидко летять роки. Двадцять років шлюбу!!! Порцелянове весілля. Ваша сім’я так само прекрасна і красива, як справжня порцеляна. Чекайте в подарунок порцеляновий посуд.

21 рік – Опалове весілля

21 річниця – досить вагома дата. Символом цього свята є камінь опал, що здавна асоціювався з вірністю і надійністю. Прийнято дарувати вироби з опалу.

22 роки – Бронзове весілля

Ця річниця святкується в сімейному колі. Якщо Ви хочете дотриматися традиції, то подаруйте вироби з бронзи.

23 роки – Берилове весілля

Символом 23 річниці весілля є берил. Це не є дорогоцінний матеріал, хоча деякі його різновиди є цінними. Можна провести паралель з сімейними парами. Багато людей можуть прожити разом 23 роки, однак дожити до більш «круглих» і «дорогоцінних» річниць зможуть лише одиниці. Вироби з берилу знайти досить важко.

24 роки – Сатинове (атласне) весілля

Проживши разом 24 роки, подружжя є міцними і стійким до життєвих проблем. Так і сатин – красивий, гладкий, гнучкий і досить дорогий матеріал. Дарують вироби з сатину.

25 років – Срібне весілля

Срібне весілля – це цілих 25 років життя в шлюбі! Символом річниці є срібло, яке в свою чергу є дорогоцінним металом. Двадцятип’ятирічний шлюб – це теж коштовність в кожному роді. Прожили разом цілу чверть століття подружжя, вже ніколи не розлучаться, їх любов загартована роками, вони цінують, поважають і люблять один одного.

26 років – Нефритове весілля

Рівно через рік після гучного Срібного ювілею подружжя відзначає Нефритове весілля. Свою назву річниця отримала не випадково. Нефрит відомий своєю міцністю, порушити яку складно і фізичним, і хімічним впливом.

27 років – Весілля Червоного дерева

У народі 27 річницю сімейного життя називають Весіллям червоного дерева, що символізує благородство, мудрість, витривалість та міцність відносин. Цю річницю прийнято відзначати у вузькому колі в оточенні дітей і онуків. Щоб порадувати один одного, подружжя може обмінятися символічними подарунками.

28 років – Нікелеве весілля

Рівно через 28 років після одруження сімейні пари відзначають Нікелеве весілля. Існує повір’я, що своєю назвою ця річниця нагадує подружжю зі стажем про те, що життя потрібно наповнювати сяйвом навіть після довгих років спільного життя.

29 років – Оксамитове весілля

Оксамитове весілля за народними традиціями прийнято відзначати на 29 річницю спільного життя. Незвичайна назва символізує теплоту, ніжність і м’якість відносин між чоловіком і дружиною. Відсвяткувати розкішне весілля подружжю рекомендується в ресторані. На жінці повинна бути оксамитова сукню, а чоловік може обмежитися метеликом з оксамиту.

Річниці весілля

30 років – Перлинове весілля

Перлинове весілля – тридцятиріччя життя в шлюбі. Перли – символ цнотливості, любові, чистоти і родючості. Тому передбачається, що на 30 років життя в шлюбі подружжя повинні вже мати онуків. В якості запрошених гостей на ювілей весілля можуть бути родичі, друзі, діти і внуки.

31 рік – Сонячне весілля

Сонячне весілля сімейна пара відзначає через 31 рік після одруження. Назва річниці символізує теплоту та світло в стосунках. Безумовно, за такий солідний термін подружжя вже стали один одному рідними людьми і ніякі дрібні негаразди не зможуть перешкодити їм будувати далі своє сімейне щастя.

32 роки – Мідне або Автомобільне весілля

В Європі 32 річницю весілля прийнято називати мідною. Проте у США основним символом цієї дати є автомобіль. Згідно з традицією цю річницю подружжя повинно відсвяткувати, подорожуючи.

33 роки – Полуничне весілля

Полуничне весілля – надзвичайно романтичне свято! Прийнято дарувати свіжу полуницю, картини з зображенням полуниці, а також різне кухонне начиння для випікання десертів.

34 роки – Бурштинове весілля

Бурштин – це особливий камінь. Так само і подружжя, якому вдалось прожити разом 34 роки, є особливим. Прийнято дарувати вироби з бурштином.

35 років – Полотняне (Коралове) весілля

Старе полотно вже зносилося, отже настав час дарувати нове.
Червоні корали символізують здоров’я й довге спільне життя.
Подарунки: червоні корали, полотняні скатертини, покривала, рушники й інші вироби з полотна.
Дружина дарує чоловікові сорочку, як і у день весілля.

36 років – Весілля Кістяної порцеляни

Посуд з кістяної порцеляни вважається елітним і саме його прийнято дарувати на цю річницю.

37 років – Муслінове весілля

Символом цієї річниці є тканина муслін. На жаль, цю дату більшість пар забувають відсвяткувати, а даремно, адже варто цінувати кожен прожитий разом день. Дарувати прийнято будь-що, що може пригодитися в домі.

38 років – Ртутне весілля

Ртуть – це рідкий метал. Оскільки саме ртуть є символом цієї річниці, це означає, що настав час реалізувати давно задумані плани. Прийнято дарувати те, що має рухому частину. Наприклад, годинник з маятником.

39 років – Крепове весілля

Креп – це надзвичайно міцна тканина. Подружжя, що прожило разом 39 років, теж можна вважати міцним. На річницю прийнято дарувати вироби з крепу.

40 років – Рубінове весілля

Кольори рубіна – це кольори крові. Рубін – камінь любові й вогню. Він зберігає щастя й любов.
Чоловік може подарувати дружині перстень із рубіном. Або в обручки вставляється рубін.
Можна замінити обручки на нові, а старі віддати дітям, які збираються одружитися.

41 рік – Земляне весілля

За американською традицією символом цієї річниці є земля. В Європі 41 річниця весілля практично не святкується.

42 роки – Перламутрове весілля

Перламутр переливається і змінює відтінок, якщо дивитися на нього з різних сторін. Настільки ж прекрасні і різноманітні стосунки пари, що прожила разом 42 роки. На 42 річницю весілля дружині можна подарувати перламутрові кульчики або намисто, а чоловіку – запонки або шпильку для краватки.

43 роки – Фланелеве весілля

Фланель – це дуже м’яка та приємна на дотик тканина. Так само і подружжя після 42 років сімейного життя цінує затишок та тепло. Прийнято дарувати одяг з фланелі або кашеміру.

44 роки – Топазове весілля

Топаз – це один з найдорожчих дорогоцінних каменів. Його кристальну чистоту можна порівняти зі щирістю і чесністю чоловіка і дружини, які прожили разом 44 роки з дня весілля. Подарунки з топазу коштують дуже дорого, але їх можна замінити виробами з кришталю або інших матеріалів, що мають прозорий або ніжно-блакитний відтінок.

45 років – Сапфірове весілля

Сапфір символізує вірність і доброту.

Річниці весілля

46 років – Лавандове весілля

Лаванда росте в складних умовах, в гористій місцевості, однак має чарівний аромат. Чоловік і дружина дарують в цей день один одному букети гірської лаванди, щоб квітковий аромат зберігався в домі дуже довго.

47 років – Кашемірове весілля

Кашемір – це дуже теплий і приємний на дотик матеріал. 47 весільна річниця нагадує про тепло закоханих сердець, довгі роки сімейного життя. Подружжю буде приємно одержати в подарунок шарф, светр або шаль з кашеміру.

48 років – Аметистове весілля

Через 48 років спільного життя чоловік і дружина святкують чергову річницю весілля – аметистову. Цей міцний і гарний камінь нагадує про найвищу цінність міцної сім’ї.
Подарунки можуть бути будь-якими. Грандіозного святкування в цей день, як правило, не влаштовують.

49 років – Кедрове весілля

Кедр є символом мудрості і довголіття. Обидві ці якості властиві подружжю, що святкують 49 років спільного життя. Можна дарувати будь-які аксесуари і сувеніри з дерева.

50 років – Золоте весілля

Прекрасна дата! Відзначається особливо урочисто.
Старі обручки замінюються на нові.
Дарують золото або позолочені речі.

51 рік – Вербове весілля

Верба символізує довгі роки, проведені разом, благополуччя пари, підтримку і турботу рідних та близьких.

52 роки – Рубінове весілля

52 річниця весілля святкується дуже рідко. В Європі ця річниця не має символу, а в США її пов’язують з каменем рубін.

53 роки – Пластикове весілля

В Україні, як і у всій Європі, 53 річницю весілля не святкують. Зате в США пов’язують цю дату з пластиком. В цей день прийнято дарувати пластикові подарункові картки, сонячні окуляри та будь-що, що виготовлено з цього матеріалу. Чому б нам не запозичити цю чудову традицію і не порадувати наших батьків?

54 роки – Скляне весілля

В цей день подружжю прийнято дарувати елегантне дзеркало, щоб нагадати їм, що зараз вони ще краще, ніж на початку свого подружнього життя. Також дарують вироби зі скла, романтичні прикраси на ялинку, тощо.

55 років – Смарагдове весілля

Союз двох такий прекрасний, як смарагд.
Смарагд – дуже красивий дорогоцінний камінь, і дуже рідкісний. Справді, 55 ювілей шлюбу – велика рідкість. Також смарагд є символом вірності і чесності.
Організовують святкування діти ювілярів, з огляду на побажання батьків. А подарувати можна як ювелірні прикраси, так і фотографію “молодят” разом з дітьми і онуками, оформлену в гарну рамку.

60 років – Діамантове (Платинове) весілля

Відносини між подружжям стали такі ж міцні, як діамант.
Уже ніщо не зможе зруйнувати цей шлюб.
Даруєте діаманти!

65 років – Залізне весілля

Здавалося б, метал простий, але зате довговічний і головне, необхідний усім. Так і подружжя, що дало початок великій родині в кілька поколінь, стало твердою опорою, на якій тримається сімейне древо.
Подарунки краще підібрати індивідуально, адже хто, як не ви, краще знаєте потреби своїх батьків!

70 років – Вдячне весілля

В цей день подружжя отримує велику подяку, за те, що дали життя всій вашій родині. Даруйте будь-які подарунки, куплені з любов’ю і подякою.

Річниці весілля

75 років – Коронне весілля

Вінчає довге й щасливе спільне життя.
Дай Вам Бог дожити до Коронного весілля!

80 років – Дубове весілля

Дуб вважається символом довголіття, свідок зміни поколінь. Саме в цей день варто поділитися спогадами з онуками і правнуками.

90 років – Гранітне весілля

Граніт – ще один символ міцності і довгого життя. Люди, що дожили до 90-річчя від дня весілля, у власному віці вже переступили столітній рубіж!

100 років – Червоне весілля

Зустрічається нечасто. Назва столітнього ювілею недавно була запропонована подружжям – довгожителями з Азербайджану: 126-літнім Ніфтулла і його 116-літньою дружиною Балабеїм.
Вони прожили разом ціле століття.

джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я