Саакашвілі піде в суд, якщо ЦВК відмовиться його реєструвати

264

Лідер партії «Рух нових сил» Міхеїл Саакашвілі 13 червня дев’ятьох членів свого виборчого списку, з яким планує балотуватися до парламенту.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Зараз хороші списки в багатьох. Людей набирають спеціалісти-ейчари, людей набирають за CV. А ми не набираємо людей за CV. У цих людей немає історії CV, у цих людей є історія життєвої боротьби», – заявив він.

Саакашвілі назвав своїх соратників у такому порядку:

Олесь Доній – народний депутат 6 і 7 скликань, телеведучий

Володимир Лановий – перший міністр економіки України

Костянтин Бушуєв – заступник голови Національної поліції

Дмитро Булах – громадський діяч, керівник «Харківського антикорупційного центру»

Ганна Соломатіна – колишня керівниця департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції, звільнена після заяв про фальшування перевірок електронних декларацій

Олена Терещенко – громадська активістка, колишня депутатка Київської міської ради

Олег Михайлик – одеський активіст, який зазнав замаху влітку 2018 року

Наталія Жукова – гросмейтерка, дворазова чемпіонка Європи з шахів і віце-чемпіонка світу зі швидких шахів

Давид Сакварелідзе – колишній заступник Генерального прокурора

Саакашвілі був відсутній в Україні з лютого 2018-го по травень 2019 року після того, як його силоміць видворили з країни. При цьому за законом в народні депутати можуть балотуватися тільки ті громадяни України, які постійно проживали на її території протягом останніх п’яти років перед виборами.

На питання журналіста, чи дозволить Центральна виборча комісія Саакашвілі взяти участь у виборах, при тому, що його понад рік не було в Україні, той зазначив, що його відсутність може бути кваліфікована як така, що мала місце з поважних причин.

«Президент України Зеленський, я йому дуже вдячний за це, скасував указ свого попередника і визнав, що це було незаконно). Якщо це було незаконно, то моя відсутність теж була незаконною. Якщо вона незаконна, то вона поважна. Тобто якщо ЦВК не буде мене реєструвати, я сподіваюся, що суд це питання вирішить», – сказав він.

Водночас Саакашвілі пообіцяв виконати рішення суду, якщо ЦВК відмовить йому в реєстрації і суд визнає таке рішення законним.

«В будь-якому випадку «Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі» – я буду допомагати цим людям (членам виборчого списку партії – ред.). Я не за посадами кудись іду, але я вважаю, що це мій обов’язок, щоб ці люди були в парламенті. Не тому, що я хочу бути там, але я дуже хотів би, щоб вони були там. Якщо суд мені дозволить їх супроводжувати, я буду супроводжувати. Якщо суд такого не вирішить, хоча у випадку Сакварелідзе вирішив, я буду коритися закону», – сказав Саакашвілі.

Міхеїл Саакашвілі повернувся в Україну 29 травня – напередодні Володимир Зеленський повернув йому українське громадянство, якого його позбавив попередній президент України Петро Порошенко.

21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск парламенту і призначив дострокові вибори на 21 липня 2019 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я